-

Magazynier : Sprawy zaściankowe, stare i nowe. Małżonek, nauczyciel akademicki.

Operetkowa aria Prezydenta Andrzeja Dudy (12 06 2019 Biały Dom) i jak Trump wrobił Demokratów (luty 2019 tamże)

Kilku komentatorów zwróciło mi uwagę, że moja pochwała odpowiedzi Andrzeja Dudy na pytanie amerykańskiej dziennikarki: Czy uważa pan Rosję za sojusznika czy za adwersarza?”, była nieadekwatna. Nasz Prezydent bowiem dał się ponieść w tej wypowiedzi konwencji operetkowo-groteskowej. Nie zgadzam się z takim opisem.

Ale zanim napiszę o tym coś więcej, chcę jeszcze raz dobitnie powtórzyć: mamy z głowy nachodźców bliskowschodnich i JUST 447, czyli dęte roszczenia organizacji jakoby żydowskich o tzw. mienie bezspadkowe rzekomo pozostające nadal w Polsce. Jakoby żydowskich, bo Żydzi, którzy pasożytują na Żydach i nie tylko, owszem są Żydami, nawet bardzo ważnymi, ale w sumie gorszego sortu i mam przeczucie bliskie pewności, że znajdą się Żydzi, którzy wyciągną jakiegoś haka na nich, przynajmniej na niektórych. Kto hakiem wojuje, a JUST 447 to hak i paragraf 22 w jednym, od haka ginie. Taka jest nieubłagana mechanika działań gangsterskich.

Chociaż PAD nie jest bezpośrednim autorem tych dwu sukcesów, możemy całkiem uczciwie zapisać je na jego konto. Cierpliwą ciesiółką dyplomatyczną przyczynił się do nich.

Wracając do odpowiedzi na pytanie amerykańskiej dziennikarki (48':58''), nie zmieniam zdania.

https://youtu.be/AGfwGDTU7uM

PAD winien był na nie odpowiedzieć po żydowsku, innym pytaniem, właśnie takim: „A jak pani sądzi, Moskwa to drugi czy trzeci Rzym?”. Oczywiście wszyscy by się tam obruszyli i byli oburzeni, ale nie Trump, on miał by z tego niezły ubaw. Dziennikarka na pewno odbiłaby piłeczkę i rzekłaby, że to on ma odpowiadać, ale PAD powinien by się uprzeć i odrzec, że jeśli ona nie chce mu odpowiedzieć to on też jej nie odpowie. Oczyiście, nie odpowie teraz zaraz, bo po kilku sekundach krępującej konsternacji, odpowiedziałby, ale taki start dałby inny punkt wyjścia i innych punkt widzenia jego narracji. Powiecie że nie jest historykiem. To nie dobrze, ale w sumie jest, bo bardziej niż każdy z nas tworzy tę historię. Nadto prawnicy muszą być historykami i tu wychodzą niestety dziury w naszej edukacji historycznej o których pisał dziś p. Maciejewski. Nadto pod taką odpowiedź podprowadza go krótki komentarz-ostrzeżenie Trumpa, bardziej doświadczonego w sporach z faryzeuszami, który pyta się dziennikarki, czy to pytanie jest do niego, choć wyraźnie było powiedziane, że to jest pytanie do polskiego Prezydenta. Gra wariata. Dodaje: „Oh, that was a set up question ...” – set up oznacza tu ustawkę, wystawienie do wiatru, podstęp, wrobienie kogoś – „Oh, to jest dopiero podstępne pytanie ...”. Powinien kopnąć w kostkę PAD w tym momencie, bo nasz Prezydent chyba nie zna tak dobrze angielskiego, nie zrozumiał cienkiej poetyckiej aluzji Trumpa i daje się wpuścić w krzoki. To ładnie że zaczyna od stwierdzenia swojej dobrej woli: „Ja bym bardzo chciał, żeby Rosja była sprzymierzeńcem”. Ale dalej widzimy braki w wyszkoleniu retorycznym pana Prezydenta. Widzimy również jak w zwierciadle lekki wpływ tej propagandy jakoby historycznej dla ubogich, o której p. Maciejewski gęsto pisze: http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-historii-erudycyjnej-rozrywkowej-i-dla-kretynow

Oczywiście bardzo ujęły mnie jego słowa: „Uważam, że w nas (w Polakach) jest więcej męstwa, że my jesteśmy odważniejsi i potrafimy walczyć do końca.” Przyznaję od razu, że lubię prężyć muskuły, zwłaszcza przed moją żoną i turystami moskiewskimi. Rzecz jasna z całkiem różnych powodów. Ale przyznaję też, że jest to mój deficyt. I dlatego mnie PAD mnie wzruszył tymi słowami. Odpowiedź PAD ma jednak tę wartość, że pokazuje kilka ważnych momentów w naszej historii. To ma wagę propagandową. Po jankesach, zwłaszcza koszernych to spłynie jak po gęsi, ale nie do końca. Fakt przemilczenia tej odpowiedzi przez media amerykańskie, rosyjskie i europejskie, jest znamienny, znamienne milczenie. A zatem coś ze świadectwa złożonego przez Dudę w nich zostało nie jest operetkowa. Jednak nie jest to odpowiedź adekwatna do sytuacji. O rozbiorach i powstaniu antysowieckim można było powiedzieć dobitnie, ale startując z innego pułapu. Potrzebny jest tu inny pułap, mówiąc precyzyjniej wiedza i spojrzenie na naszą historię z ekonomicznego punktu widzenia.

Odpowiedź PAD koryguje Trump: „And just to finish I hope that Poland is going to have a great relationship with Russia. I think its possible, because of what you do, the strength and maybe we help also ...” – „I tylko żeby dokończyć, mam nadzieję, że Polska będzie miała wspaniałe relacje z Rosją. Sądzę, że jest to możliwe, z powodu tego co robicie, z powodu siłu i być może my również pomożemy ...”. Zestaw aluzji poetyckich i pouczeń ze strony Trumpa jest tu przebogaty. Sami państwo widzicie. Po wyrazie twarzy naszego Prezydenta wnioskuję, że zorientował się, że szarża nie była tu najlepszą strategią. Odpowiedź PAD na pytanie o rzekome naruszenie autonomii polskiego sądownictwa jest znacznie lepsza.

I tu kilka słów o retoryce Trumpa. Jest ona fantastyczna. Na głowę bije nie tylko sposoby mówienia naszych, ale i subtelności zagadkowo-aluzyjne semickiej stylistyki. A wszystko pod pozorem prostackiego prawie języka. Od Prezydenta Donalda T. trzeba się uczyć. Oto kolejna lekcja poglądowa. Wypowiedź Trumpa z lutego tego roku, kiedy ogłosił zawieszenia administracji w celu przyspieszenia budowy mury na granicy meksykańskiej:

Proszę zwrócić uwagę na jego wypowiedź w 48':58'', jest to odpowiedź na pytanie, zarzut, że nie potrafił dogadać się z Kongresem w sprawie finansowania muru. Trump odbija piłeczkę i mówi po prostu: „Przebrnąłem przez Kongres, zrobiłem z nimi interes (deal). Dostałem prawie $ 1,4 mld, kiedy miałem nie otrzymać nawet jednego dolara. Nie dostanie nawet jednego dolara (tak mówili demokraci – wtręt Magazyniera). Więc dostałem $ 1,4 mld. Mnie to nie uszczęśliwia. Otrzymałem miliardy dolarów na inne rzeczy. Na wiele różnych rzeczy. Na zakup sprzętu antynarkotykowego, więcej nawet niż prosiliśmy. A najważniejszy bój toczył się o mur. Na inne rzeczy mieliśmy tak wiele, jak powiedziałem, że nie wiedziałem co z tym robić. Tyle mieliśmy pieniędzy. Ale na mur żałowali (oszczędzali).” To jest prawdziwe mistrzostwo. Pocisk nuklearny ukryty w języku niby potocznym. Dlaczego? Ponieważ nie tylko wystawia Demokratów do wiatru, ale co ważniejsze kieruje na nich podejrzenie, na nich i całą biurokrację pochodzenia demokratycznego. Jakie? Mianowicie takie, że czerpią oni i ona jakieś zyski z handlu narkotykami i żywym towarem mającym miejsce na granicy meksykańskiej. Tyle i aż tyle, jak mawia klasyk. Młody niedoświadczony czeladnik terminujący dopiero na rynku pracy może tego nie zrozumie. Ale doświadczony poobijany niewolnik z wyższym wykształceniem a nawet bez, nie raz oszukany i okradziony przez zarządców biurowych i sądowych pojmie to w lot. Bo dlaczego Demokraci dają kasę, wielką kasę na wszystko co jest związana nawet z tą płonącą granicą z Meksykiem, tylko nie na mur? To jest wyeksponowanie prostego faktu.tagi: historia gospodarcza  biały dom  prezydent andrzej duda  prezydent donald trump  12 06 19  retoryka  demokraci  mur meksykański 

Magazynier
14 czerwca 2019 23:41
54     2048    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @Magazynier
15 czerwca 2019 01:02

Trump to człowiek kuty na cztery nogi w takich sytuacjach. On ma ogromne doświadczenie z biznesu, z czasów bycia w mediach, zwłaszcza w warunkach amerykańskich. Podejrzewam że jakby usiadł do debaty z takim Tuskiem, to on by go zamienił w stertę szmat. Zbić z tropu albo w ogóle usadzić takiego byka mogą tylko nieliczni, nie wiem właściwie kto mógłby to zrobić. Jego ogromne ego i wyszczekanie są dodatkowo podbite samą jego funkcją którą sprawuje.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 15 czerwca 2019 01:02
15 czerwca 2019 07:01

Zgadza się, ale że jest bykiem, to mało powiedziane, on jest wyżem znad zatoki meksykańskiej, który w każdej chwili może zamienić się w trąbę powietrzną.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Magazynier
15 czerwca 2019 08:13

„I tylko żeby dokończyć, mam nadzieję, że Polska będzie miała wspaniałe relacje z Rosją. Sądzę, że jest to możliwe, z powodu tego co robicie, z powodu siłu i być może my również pomożemy ...”.

Czyżby to znaczyło, że Ameryka chce wyrwać Rosję spod wpływu ... kogo? Niemców, Brytyjczyków (stąd Brexit?)?. Same znaki zapytania. "Bitwa o Rosję?"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @olekfara 15 czerwca 2019 08:13
15 czerwca 2019 08:21

Uodpornić Rosję na oferty z Chin.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @olekfara 15 czerwca 2019 08:13
15 czerwca 2019 09:04

A to jest ciekawa idea. Albo chce eksploatować złoża syberyjskie. Bez pożyczek z city. Ogólnie jego celem jest tworzenie układów dających mu zyski. Chce zarabiać nie na wojnie ale na eksploatacji. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 15 czerwca 2019 08:21
15 czerwca 2019 09:05

Też. Może w pierwszym rzędzie. Ale i Chińczyków chce wydoić. Pokojowo. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Magazynier
15 czerwca 2019 09:51

Witam.

Tak się niestety składa że historia, ta polityczna, ma jednak element pewnej ciągłości. Chciałbym więc przypomnieć pewne zdarzenie, już sprzed lat, z zupełnie innym, bo politycznie demokratycznym przedstawicielem władzy w USA prezydentem Barackiem Obamą. Obama siedział w środku, przy okrągłym stole. Po jego lewej ręce Putin, a po prawej prezydent Duda. No i nasz prezydent nagle się poderwał kiedy wzniesiono toast (a może to on wznosił ten toast?) z kieliszkiem pełnym szampana skierowanym w stronę prezydenta Putina, tak jakby chciał się z nim tym kieliszkiem stuknąć. Putin też się nie wahał i poderwał równie ochoczo. Coś jednak naszego prezydenta wtedy zatrzymało bo by się tym kieliszkiem z Putinem niechybnie stuknął. Nigdy nie wyjaśniono opinii publicznej cóż to takiego było. To ja mam takie pytanie: kiedy prezydent Duda był autentyczny? Kiedy podrywał się z kieliszkiem w stronę Putina, kiedy zaniechał tego stuknięcia, czy też kiedy (podobno z głowy, to jest bez przygotowania, w co osobiście nie wierzę) odpowiadał na pytanie "Czy uważa pan Rosję za sojusznika czy adwersarza?"

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @tomciob 15 czerwca 2019 09:51
15 czerwca 2019 10:28

Był autentyczny kiedy się poderwał. Potem również autentycznie przestraszył się, że może trochę przesadził. Ale coś jest w tym co pan pisze. Nie uchodzi przecież kreaować się na króla świata w obecności innego "syna Bożego". Najwyżej Trump czy ktoś tam z jego otoczenia uprzedził Dudę że takie pytanie będzie. 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Magazynier 15 czerwca 2019 10:28
15 czerwca 2019 13:27

W odpowiedzi prezydenta Dudy na pytanie o Rosję prezydent podał dwa znamienne przykłady. Przykłady na, jak on to ujął, większego męstwa i "odważniejszości" w stosunku do Rosjan. Ale skoro mamy portal pisany to może zacytuję tę opowieść:

"Chcielibyśmy, aby Rosja była naszym przyjacielem, ale niestety Rosja znów pokazuje swoje bardzo nieprzyjemne dla nas, imperialne oblicze. A my nie chcemy być w rosyjskiej strefie wpływów" Oraz:

 – "Bardzo bym chciał, żeby Rosja była przyjacielem Polski, bo jest wielkim naszym sąsiadem, jest państwem dużo większym od Polski, o większym niż Polska potencjale pod każdym względem, może z wyjątkiem jednego: mianowicie ja uważam, że w nas jest więcej męstwa, że jesteśmy odważniejsi i potrafimy walczyć do samego końca, niezależnie od wszystkiego – podkreślił prezydent 

– "Pokazaliśmy to zresztą w czasie II wojny światowej, pod Monte Cassino, pokazaliśmy w powstaniu warszawskim, pokazaliśmy to w wielu miejscach na świecie, gdzie polscy żołnierze ginęli po to, żeby po II wojnie światowej Polska mogła być wolna. Niestety tak się nie stało, znaleźliśmy się pod rosyjską okupacją" – wskazał. 

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że jeszcze prawie 20 lat po II wojnie światowej działała antysowiecka partyzantka.

– "Ci ludzie zostali pomordowani. Dzisiaj nazywamy ich żołnierzami niezłomnymi. Czcimy ich pamięć, chociaż zakopywano ich pod ziemią, tak, żeby nigdy nikt ich nie odnalazł i żeby nie można było upamiętnić miejsc ich pochówku"

– "My zawsze walczyliśmy i zawsze umieliśmy się bronić. Ale niestety historia była wobec nas brutalna. Wielkiej przyjaźni z Rosją nie mieliśmy nigdy. Rosja zawsze czyhała na nasze terytorium. Przez 123 lata była w Polsce zaborcą. Nie było Polski, bo jej część zabrała Rosja, Polacy byli zsyłani na Wschód, potem była napaść na tuż, tuż odrodzoną Polskę, która właściwie odrodziła się z popiołów I wojny światowej w 1918 r." – mówił prezydent.

Źródło cytatu- https://www.tvp.info/43060354/prezydent-rosja-zawsze-czyhala-na-nasze-terytorium-wideo

I ja chciałbym zwrócić na dwa elementy. Pierwszym jest Powstanie Warszawskie w którym brały udział dzieci. Takie poniżej osiemnastu lat, a czasem i poniżej piętnastu. One walczyły (choć chyba nie zostały do tej walki wysłane) z doskonale uzbrojonymi, zaprawionymi w boju i świetnie wyposażonymi jednostkami niemieckimi. To nie jest moim zdaniem żaden przykład męstwa, dumy i chwały. Drugim elementem są owi "żołnierze niezłomni." Czasem się ich nazywa "wyklętymi," a moim zdaniem nazwa, którą by oddawała rzeczywistość powinna brzmieć "żołnierze przeklęci". Bo jaką, tak jak owe dzieci z Powstania Warszawskiego, Ci żołnierze mieli szansę. Bez szerokiego poparcia społecznego, bez wsparcia politycznego, bez nadziei na sukces. Dla mnie to nie jest dobry przykład na męstwo. Ich ofiarą jest gatunkowo istotną, ale ich walka, "niezłomność," mało przekonująca. Po latach my ich ciągle szukamy w dołach i jamach, a ich polityczni oprawcy nadal mają pomniki na cmentarzach i leżą w alejach, niekiedy zasłużonych. Nie pasuje mi taką schizofrenia.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @tomciob 15 czerwca 2019 13:27
15 czerwca 2019 13:40

Czy pan czytał jakieś ich życiorysy? Bo mam wrażenie że nie jest pan przytomny tego, że Niezłomni nie mieli wyboru? Proszę poczytać sobie coś o nich. Albo śmierć w ubeckiej katowni albo śmierć z bronią w ręku w obronie zaścianka, włościan, zapędzanych do ubeckich więzień. Śmierć w zamian za obronę choćby skrawka Polski. To ma sens. Andrzej Kołakowski dobrze to streścił w formie krótkiego wyznania: "Nie giń Polsko. Ja za ciebie zginę". 

Następnym razem jeśli chce pan głosić takie nieprzemyślane teksty, proszę założyć swój blog i tam poczekać na reakcję. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Kuldahrus 15 czerwca 2019 13:40
15 czerwca 2019 13:56

A coś więcej napisz, bo w taki upał migrana przeszkadza mi w domyślności. 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Magazynier 15 czerwca 2019 13:56
15 czerwca 2019 14:01

Ostatni akapit tekstu troche mi się skojarzył.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Magazynier
15 czerwca 2019 21:14

Nie jest przypadkiem, ze Netanyahu zawsze wystepuje w USA w niebieskim krawacie co tworzy barwy flagi izraelskiej.   Nie jest mozliwe aby tak oczywista i konsekwentna symbolika uszla uwadze srodowisk dyplomatycznych.  

  Jestesmy w podobnie dogodnej sytuacji jak chodzi o barwy narodowe.  Prezydent Duda rownie konsekwentnie w Bialym Domu prezentuje sie w innych barwach.   Virtue signaling  nieskazitelne. 

    Co do 447,  na tym forum niemal jednoznacznie  ustalono ze to papierowy tygrys na potrzeby kampanni wyborczej Konfederacji.

Jak donosi agencja TASS  https://tass.com/politics/1063728 , Izrael nie tylko nie obawia sie agresji rosyjskiej w Europie lecz ma ten kraj za cennego sprzymierzenca.  Te budujaca wiadomosc i zaproszenie przez prezydenta Izraela prezydenta Rosji do Polski w przyszlym roku ogloszono dokladnie w dzien po zalatwieniu kto komu zaplaci za stacjonowanie wojsk USA w Polsce.   Dzieki TASS rzad dowiedzial sie o wizycie Putina w naszym kraju.

   Ze sa to dzialania skoordynowane jest widoczne golym okiem.   S447 bedzie zalatwione tak jak bazy.  Polska musi zaplacic bo pozostanie bez ochrony przyjaciol.   A jaka jest ich relacja z agresorem jakim sie straszy tez widac jasno.

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier
16 czerwca 2019 01:03

"Kilku komentatorów zwróciło mi uwagę, że moja pochwała odpowiedzi Andrzeja Dudy na pytanie amerykańskiej dziennikarki: „Czy uważa pan Rosję za sojusznika czy za adwersarza?”, była nieadekwatna. Nasz Prezydent bowiem dał się ponieść w tej wypowiedzi konwencji operetkowo-groteskowej. Nie zgadzam się z takim opisem."

No ale dlaczego się nie zgadzasz? Prezydent Duda powiedział, że Rosjanie nie są tak mężni jak my, a powiedział to jednocześnie płacąc za zwiększenie obecności Amerykanów w Polsce ze względu na bezpieczeństwo Polski- czyli on raczej nie myśli, że przewyższamy w męstwie Rosjan, tylko że się Rosjan po prostu boimy i szukamy opiekuna za grubą kasę. Wielki nasz sukces z wydania kasy. Oczywiście że cię PAD wzruszył tymi bredniami, one zostały po to uszyte. To jest zresztą w tej samej tonacji co "nie oddamy ani guzika"- nieśmiertelna banda debili. Właściwie w twoim tekście jest tyle emocji, że już nie ma miejsca na rzeczową dyskusję- co to znaczy że mamy z głowy nachodźców? My mamy więcej uchodźców niż niejeden kraj Unii (np. niż cicho siedząca Austria, cichutkie Czechy itd.). My mamy zalew uchodźców i jedyne co nas nie zatapia to ta nasza bieda, a nie duraczenie elit politycznych. Elokwencja Trumpa jest bez znaczenia, za nim stoi przemysł- on jest jego rzecznikiem.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 16 czerwca 2019 01:03
16 czerwca 2019 10:11

Ja rozumiem że w upał trudno się skupić. Ale tam jeszcze jest kilka akapitów w tym moim tekście. 

Odpowiedź PAD nie jest operetkowa, on mnie wzruszył, ale to nie przesłania mi jego niedostatków. Dzisiaj już jest chłodniej, spróbuj może zrozumiesz. I napisz czasem. Jakiś kometarz rzecz jasna.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 16 czerwca 2019 10:11
16 czerwca 2019 17:00

No właśnie to jest typowe, zresztą podobnie u tegoktóry...- stawiam konkrety: np. wydanie kasy za opiekę vs. wzruszająca powiastka o mniej mężnym człowieku radzieckim (czy rzeczywiście mniej mężnym?), a odpowiedzią są jak nie koprolalia (to u tego satanisty), to odnośniki do temperatury, albo wręcz do wzruszeń. Trochę słabo, ale niektórych takie emocje kręcą:

Z tej podróży prezydenta Dudy wydaje się dotychczas najciekawszym spotkanie w sprawie walki z rakiem, bo to bardzo przypomina schematem dawne spotkanie Rockefeller-Jaruzelski: coś takiego jakby z zupełnie innej bajki- a co jak by się po wielu latach okazało, że to główna oś pobytu Dudy w USA? Kto wie?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 16 czerwca 2019 17:00
16 czerwca 2019 17:32

Oczywiście że mniej mężnym, bo o przetrąconym sumieniu, albo i całkiem zglanowanym. Bardziej mężny mógł być tylko żołnierz radziecki, bo z tyłu stał enkawudzista z naganem albo nawet pulemiotem i pilnował heroizmu na polu walki, a sołdat miał opierunek, walonki i koc do przykrywania się, miał w co wierzyć, za rodinu. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 16 czerwca 2019 17:32
16 czerwca 2019 17:41

Ale jednak to też był człowiek i ruscy nie przegrali tej wojny. Mógł sobie Duda darować tę arię operetkową w USA, nikogo tym nie przekonał a tylko się zbłaźnił.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 16 czerwca 2019 17:41
16 czerwca 2019 21:10

Że operetkowa to przesada. Zasługa że puścił na wizji kawałek naszej historii. Błąd jedynie w braku dyplomacji i braku ustawieniu wypowiedzi na pułapie politologicznym. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 16 czerwca 2019 21:10
16 czerwca 2019 22:16

To co robi prezydent Duda w naszym imieniu można odczytywać w ten oto sposób, że on deklaruje naszą gotowość do walki (precyzyjnie- obrony) z Rosją, a w każdym razie deklaruje, że nie oddamy nawet guzika (tzn. my mamy nie oddać, bo raczej nie on ze swoją etatystyczną rodziną). W tej deklaracji tkwi mały problem, że oto prosimy się z uśmiechem o repetę żelaznym drągiem w łeb. Prosimy się o tę terapię w nawiązaniu do sensownej teorii przedstawiającej Rosję jako Golema który jest sterowany przez Anglosasów, a czasami w porywach to i Niemców, czy nawet w zamierzchłych czasach nas. Podobno czasami ten Golem się urywa ze smyczy, ale raczej bym na to za bardzo nie liczył.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @genezy 16 czerwca 2019 22:16
17 czerwca 2019 21:30

i @Paris

No właśnie się znowu zerwał i brytyjska gałąź City próbuje go z powrotem na ten łańcuch wespół z Trumpem. JK odczytał to jako szansę dla siebie i Polski. 

Nie rozumiecie, że JK nie jest w stanie zmienić globalnej umowy, która zakłada, że Polska i Europa Wsch ma być tanią siłą roboczą. On to próbuje wykorzystać. Lech próbował to zmienić i dostął za to wyrok. JK próbuje innego sposobu. Utrzymuje kontakt fizyczny i dyplomatyczny z systemem, z naszymi przeciwnikami. Trump jest niby przyjacielem, ale w sumie chodzi mu o zysk jankeskiego gangu producentów, w opozycji do Fed i City. Nie ma sposobu żeby ktoś nas nie wy....ł. Albo Londyn albo Moskwa albo Telaviv albo Berlin albo Pekin. Lepiej żeby Waszyngton, bo przynajmniej tam jest Polonia, Chodakiewicz i Lenczowski.

Tak naprawdę to wy chcecie byśmy dostali znowu drągiem w łeb. 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 17 czerwca 2019 21:30
17 czerwca 2019 21:52

Panie Magazynierze...

... JK to nie jest w stanie nawet "hani naszej kochanej" wsadzic do mamra, wiec nie posadzam JK tym bardziej, ze jest w stanie jakas "umowe globalna" zmienic.  Poza tym - to prawdopodobnie my tym "dragiem w leb" dostaniemy, a przynajmniej wiekszosc z nas nim dostanie...

... chyba, ze  Opatrznosc Boza postanowi inaczej  !!! 

zaloguj się by móc komentować

zkr @Magazynier 17 czerwca 2019 21:30
17 czerwca 2019 22:03

> Nie ma sposobu żeby ktoś nas nie wy....ł. Albo Londyn albo Moskwa albo Telaviv albo Berlin albo Pekin.

> Lepiej żeby Waszyngton, bo przynajmniej tam jest Polonia, Chodakiewicz i Lenczowski.

Dokladnie.
Jednego tylko tylko nie rozumiem - czemu ludziom jest obojetnie czy to jest Waszyngton czy Berlin ?
Bo jak dla mnie jest roznica i to zasadnicza.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 17 czerwca 2019 21:30
17 czerwca 2019 23:29

Nie, JK miał szansę zmienić Polskę, ale wybrał inną drogę. Właściwie to nie, on nie wybrał innej drogi, on postanowił iść tą samą drogą, tylko postanowił uszczelnić system zamiast go zmienić. JK to, okazało się. zakuta pała która, i to już doskonale widać, wepchnęła nas do pułapki z której właściwie nie ma już wyjścia. Do pułapki socjalizmu jakby ktoś jeszcze się nie zorientował, bo kwestią jest nie ortodokcja ale proporcja. Całe nasze nieszczęście polega na tym, że z jednej skrajności weszliśmy w drugą- ze złodziejstwa przeszliśmy w socjalizm. Ja nie chcę tutaj tego aspektu analizować bo to by wyszła notka na którą by mi było szkoda czasu. JK to więzy głębsze, bo jego matka była przecież sekretarką Lipskiego na miłość.  To że jak podobny mason Olszewski jest deklaratywnym patriotą nie uspakaja mnie wcale, bo takich patriotów u nas zawsze było na pęczki i ten patriotyzm zawsze był grzany w opozycji do stanu majątkowego społeczeństwa. On porobił takie sztywne przełożenia że nasz kraj nie wytrzyma nawet krótkotrwałego kryzysu który ktoś kiedyś postanowi odpalić, nie ma żadnych zabezpieczeń, nic. To oczywiste że JK płaci Amerykanom za bezpieczeństwo, ale to przecież nie o takie pieniądze jest rozgrywka i jeśli on myśli że z Anglosasami w ten sposób coś ugra to znaczy że  jest tylko pajacem.

To nie jest takie proste jak piszesz- Tuska zdjęli przecież Niemcy, więc jaki interes wg twojego toku myślenia mieli Niemcy? Takie to głupki może? JK nigdy za wiele nie kumał i tu mam na myśli np. Religę jako ministra, szczyt Wyszehradzki itd. można mnożyć- nie chodzi zresztą o te sprawy ale o symbole którymi te właśnie sprawy się stały. 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 17 czerwca 2019 23:29
17 czerwca 2019 23:41

Jeszcze w kwestii proporcji żeby jakiś gamoń tu nie wyskoczył z osłoną socjalną jako argumentem: doskonale można zobaczyć działanie tego mechanizmu na gruncie uczelni artystycznych w GB- jak to hula, jak to jest skonstruowane, czy o ukrywanie (na oczach) intencji. Uczelnie artystyczne w Wielkiej Brytanii.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 17 czerwca 2019 23:29
18 czerwca 2019 16:05

Genezy weź coś na nerwy. JK miał możliwość pięknej śmierci jak jego brat. Wybrał życie i dalszą walkę o władzę. Ja bym zrobił to samo. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 17 czerwca 2019 23:29
18 czerwca 2019 18:44

"Kryzys", prosze Genezego...

... to juz od dawna sie tli... a teraz pojawia sie coraz wiecej dymu... az w koncu zacznie sie dobrze fajczyc  !!!

Chocby...  Ukrainka na SOR'ze w grodziskim szpitalu... albo  przedwczorajsza interwencja Policji w jednym z kosciolow w Bialymstoku  !!!

 

A we francuskim tv grzeje sie "kryzys" z Iranem... i  "aresztowaniem" Michela Platiniego  !!!... takze bedzie tych "kryzysow" przybywac. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Paris 18 czerwca 2019 18:44
18 czerwca 2019 19:20

Pahri..Pahri- moje ulubione miasto, ale do rzeczy: kryzys powiadasz? We Francji nie ma żadnego kryzysu- chodzi tu o ekonomię przecież (zawsze chodzi o ekonomię), a nie o to co sataniści (tentegoktórego...) uważają z kryzys, albo za System.

JK swego czasu się tak zdenerwował, że w Szwecji są zony no-go, tak się biedny przejął tą Szwecją- a ja mówię: Szwecja ma w d..pie no-go zones, bo strefy no-go zones są właśnie dla takich pajaców jak JK. Dowód? Proszę bardzo: 

Obawiam się, że magazynier na takie dane by odpowiedział coś o przygrzewającym słońcu albo nerwach... Ale wiadomo gdzie my mamy tego typu "argumenty".

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 18 czerwca 2019 16:05
18 czerwca 2019 19:21

Weź się ogarnij ze swoją argumentacją- przecież już po 3-cim maja a przed listopadem...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 17 czerwca 2019 23:29
18 czerwca 2019 20:49

Religa akurat miał bardzo sensowny pomysł na opiekę zdrowotną.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 18 czerwca 2019 20:49
18 czerwca 2019 20:58

Ale Mengele też, ale chciałbym zobaczyć statystyki śmiertelności u obu lekarzy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 18 czerwca 2019 20:58
18 czerwca 2019 20:58

Mengele nie. A rozmawiamy o ministrze.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 18 czerwca 2019 20:58
18 czerwca 2019 21:08

O sensowności wyboru i o tym kim naprawdę, ale naprawdę, był Religa- mój Boże to już 5 lat...

https://coryllus.pl/bogowie-czyli-apocalypto-ii/

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 18 czerwca 2019 21:08
18 czerwca 2019 21:22

To zarąbisty off topic, ale chyba nie zrozumiałeś tamtego tekstu, skoro ten argument pada tutaj, w tej dyskusji. Nb.oba filmy to świetna propaganda. A w przypadku "Bogów" to chyba jedyny polski film ostatnich lat, o których można coś takiego powiedzieć. Religa był jaki był, ale miał, jako minister zdrowia dobry pomysł na nasz system. Niestety, zanim przebił się przez mur niechęci kolegów przestał być ministrem, a potem umarł, a właściwie się zabił. Jego wybór na to stanowisko w żaden sposób nie świadczy źle o Kaczyńskim. A co do reszty, to sami się przekonamy, jak już nam umrze ten mózg, czy też dopiero jak umrą paznokcie, co tam sobie kto wziął do wierzenia.

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 18 czerwca 2019 19:20
18 czerwca 2019 21:44

Jest, jest...

...  "kryzys" i coraz wiekszy burdel,  nad nim tez nikt nie panuje...  u nich jest jeszcze wieksze  "wylatowo"  !!!

Fakt... slonce przygrzewa niemilosiernie, a nerwy tez nam wszystkim puszczaja, ale ja na takie "ekonomiczne argumenty" mowie, ze  tylko  POLEXIT  nas uratuje  !!!

   

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 18 czerwca 2019 21:22
18 czerwca 2019 22:11

Raczej zrozumiałem, z tym że tamten tekst był na S24 i były pod nim naprawdę fajne ustalenia (także moje)- dla mnie Religa przestał istnieć po tym co robił z ludźmi w stanie wojennym i wydaje mi się, że może lepiej tym ludziom by było pod dr. Mengele- podejrzewam, że mieliby większą szansę przeżycia. Jego wybór na to stanowisko świadczy o JK jak najgorzej, dlatego że JK nie rozumiał kogo wybiera. Jest jeszcze jedna opcja, że doskonale wiedział no ale wtedy już nikt nie powinien mieć żadnych złudzeń. JK to dziecko we mgle- nawet Smoleńsk o tym świadczy. Pamiętam że pierwszą myślą jaka mi wtedy przyszła do głowy było: po jaką cholerę oni tam wszyscy polecieli? Ja bym nie poleciał i, co ważniejsze, ci debile też jakoś tak jakby ciut zrozumieli sytuację i już nie latają.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Paris 18 czerwca 2019 21:44
18 czerwca 2019 22:17

No-go zones są królewskim ( Szwecja to nie państwo, nie republika) potencjometrem nastrojów społecznych. W Niemczech też to do tego to służy. We Francji nie wiem, ale podejrzewam że też. Nie chcę szukać francuskiego GDP ale szczelam w ciemno- nie ma kryzysu. Jest zadyma a kryzysu ni ma.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 18 czerwca 2019 22:11
18 czerwca 2019 22:45

Znam dyskusję pod tamtym tekstem. I nie chcę jej tu dalej wałkować. W każdym razie argumenty o 200 "wybudzonych" ze stwierdzoną uprzednio śmiercią mózgu świadczą głównie o nieznajomości prawa, nie medycyny. 

W latach 80' i wcześniej działy się w szpitalach, nie tylko w Polsce, rzeczy, które jeżą dziś włos na głowie. Bo po prostu więcej wiemy. I niekoniecznie dotyczyły one transplantacji i śmierci mózgu. I nie jeden Religa brał w nich udział. Historia medycyny jest tego pełna. To wciąż nie jest argument przeciwko Kaczyńskim. Smoleńsk też nie, w każdym razie nie w kontekście: "po co tam polecieli", bo wiadomo, po co, ale jak to zrobili. Ale nadal jest kwestia, czy mieli wtedy wybór. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 18 czerwca 2019 22:45
18 czerwca 2019 23:04

Jeszcze jest inna kwestia- czy dobrze rozpoznawali sytuację. Czy dobrze odczytują sytuację teraz? Oczywiście, że nie a dowodem jest tutaj symbol w postaci szczytu w Jerozolimie. Spotkałem się z takim twierdzeniem, że w Polsce tylko kilka osób wie, lub może wiedzieć, jak jest naprawdę i jedną z tych osób jest JK. Buhaha- przecież ten człowiek nawet nie wiedział co nas czeka w takiej Jerozolimie a ma wiedzieć jak naprawdę jest? Przecież to są jakieś ponure żarty.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 18 czerwca 2019 22:45
18 czerwca 2019 23:56

a, i nie jest wiadomo po co polecieli- dla mnie nie jest, nie rozumiem tego, nie akceptuje tego, dlatego, że nie akceptuję religii państwowej, robienia z takiej tragedii święta państwowego. Państwu nic do tego- państwo opuściło tych ludzi, zostawiło tych ludzi, rozbroiło tych ludzi i powinno zrobić wszystko, aby to się drugi raz nie mogło powtórzyć i tyle.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 18 czerwca 2019 19:20
19 czerwca 2019 07:18

Czy tu chodzi o dzielnice muzułmańskie? Jeśli tak, to przecież tabelka pokazuje wzrost. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 18 czerwca 2019 23:04
19 czerwca 2019 08:28

Popełniasz błąd wnioskowania opartego o niepełne i niewiarygodne dane. Nie wiesz tego, co oni wiedzą. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 18 czerwca 2019 23:04
19 czerwca 2019 08:54

To jest właśnie ten sekret miłosierdzia. Najpierw spróbuj wybaczyć mu to co cię tak oburza, wtedy zdołasz go osądzić sprawiedliwie. I jeszcze jeden sekret. Z tej siły oddziaływania pomówień przeciw niemu i własnych urazów można się wyzwolić tylko modlitwą. JK nie jest święty, ale nie jest też takim bucem jakiego go przedstawiasz. 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @genezy 18 czerwca 2019 22:17
19 czerwca 2019 09:06

kryzysu ni ma

Zadłużenie publiczne Francji według kryteriów z Maastricht wzrosło w III kwartale o 22,5 mld euro do 2322,3 mld — wynika z najnowszych danych urzędu statystycznego INSEE.

Dług stanowi 99,3 proc. produktu krajowego brutto, zwiększył się o 0,3 pkt proc. od końca czerwca i doszedł do poziomu z końca I kwartału.

Sam dług skarbu państwa zwiększył się w III kwartale o 32,2 mld euro do 1860,5 mld. Poza nim, łączny dług obejmuje też zadłużenie placówek opieki społecznej (202,7 mld euro w końcu września, wzrost o 9,2 mln w ciągu kwartału), lokalnych urzędów publicznych (199 mld, spadek o 400 mln) i rożnych organów administracji centralnej (bez zmiany 60,1 mld).

Według stanu na 30 września, zadłużenie netto urzędów publicznych wzrosło o 7,7 mld euro do 2092,7 mld euro, czyli 89,5 proc. PKB, — dodał INSEE.

zaloguj się by móc komentować

genezy @ikony58 19 czerwca 2019 09:06
19 czerwca 2019 15:12

Dług to dług, kryzys to kryzys chyba że dług to kryzys a dzień to noc.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 19 czerwca 2019 07:18
19 czerwca 2019 15:14

To PKB, dzielnice muzułmańskie, łzy i zawodzenia przed telewizorem nie mają nań wpływu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 19 czerwca 2019 08:54
19 czerwca 2019 15:26

Stałeś się kaznodzieją jak Dickens.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @genezy 19 czerwca 2019 15:12
19 czerwca 2019 16:37

a

 Dodek w Słupsku

i

 deszcz na lupie

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 19 czerwca 2019 15:26
19 czerwca 2019 23:19

Chciałbyś, ale niestety. Po prostu to przetrenowałem. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 19 czerwca 2019 08:28
20 czerwca 2019 07:18

No i co z tego? Sikorski też niby wiedział wiedział, miał ten swój determinizm, a jakim patałachem się na końcu okazał.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 19 czerwca 2019 23:19
20 czerwca 2019 07:43

Moralizowanie na blogu to nie jest skuteczny trening.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 20 czerwca 2019 07:43
1 lipca 2019 16:59

Zgadza się. Ja to przetrenowałem przed blogowaniem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować