-

Magazynier : Sprawy zaściankowe, stare i nowe. Małżonek, nauczyciel akademicki.

Kto wygrał wybory A. D. 2015? Czyli czy Jarosław Kaczyński wie, co robi?

Wie doskonale. Czysta kalkulacja. Wie też, że powiodła się inżynieria społeczna, czyli przeróbka Polaków na zbiorowy sprint do hipermarketu z siatkami i bonami. Czysta brazylijska opera mydlana. Czyżby znowu przerobiono nas na mydło? Oby tylko tak zwane mydło Zabłockiego. Udała się również inżyniera pseudo-ekologiczna miłości do zwierząt i insektów, co potwierdziła rewelacja dotycząca słynnego albumu kotów z dedykacją i podpisem samego Prezesa. Dlatego najodpowiedniejszą postacią, która teraz przemówi do wyobraźni konsumpcyjnych sprinterek i sprintowców, jak bykowiec do wyobraźni wołów, jest pan Mateusz Morawiecki.

Będzie on również odgromnikiem na pioruny ciskane w koalicję rządzącą przez NEPtyzm, pardąs, przez totalną opozycję. (Neptyzm - patrz moje poprzednie wpisy, proza niepublikowana "Żelazny Motyl".) W końcu NUM nie jest członkiem PiSu. (poprawka 08 12 godz. 15. 00 - Jest członkiem, ale dopiero od marca 2016). Jest człowiekiem banków, korporacji i czego tam jeszcze nie. Zimny, ekonomiczny technokrata z całą setką finansowych asów, pardąs, produktów w rękawie. Wygrał Silverstein. Albowiem śmiem twierdzić PeKiN zostanie zburzony a na jego miejscu stanie nie statua Chrystusa Króla, ale, przy odpowiednim ostrzale artyleryskim ze strony mediów ubeckich, nowa dzielnica dla młodych, agresywncyh 60-tysięczników, no może już teraz 80-tysięczników. W końcu deflacja postępuje nieubłaganie. Szrapnele i amunicja inteligenta rzecz jasna spadnie na PAD, JK i PiS. NUM jest kuloodporny. Przekornie przypuszczam, że o tym JK również wie. 

Może nawet zaprosi jakichś jeszcze niezależnych ekspertów do rządu, typu Lejb Fogelman? Żartuję sobie oczywiście niewybrednie. Raczej myślę o jakichś doradcach p. Kukiza, lub p. Schetyny. Sądzicie państwo że to brzmi surrealnie? No ale przecież to pan Morawiecki, junior, a może i senior, wygrali te wybory, naszymi głosami, głosami żelaznego, no może brązowo-mosiężnego, elektoratu PiS. Czyli znowu wygrał koalicjant. 

Co nas zatem czeka? Nowe "produkty" podaktowe. Socjal bankowy, czyli wszystkim po równo 1000 zł emerytury obywatelskiej, jak głosi gazownia a potwierdza p. Gowin, który podkreśla z całą stanowczością, że obecny system emerytalny jest, że tak powiem, używając słownictwa akademickiego, jak najbardziej gowinowego, dysfunkcjonalny. W odleglejszej przyszłości może to oznaczać powrót do emerytury dopiero na 67 urodziny, których większość mężczyzn nie doczeka. A jeśli miałaby doczekać, to kosztem wydajności ich pracy w ciągu całego okresu zatrudnienia.

Nowe udogodnienia antyzatorowe w płatnościach zależnie od wielkości danej firmy (sic!). Krótkie chłopki na koniec kolejki. A kto się nie zmieści, niech go windykator popieści.

Żeby nie było, że wszystko na czarno to jeszcze będzie: złagodzenie przepisów prawa pracy wobec małych firm. Obecne rozwiązania zniechęcają - jego zdaniem - tych przedsiębiorców do zatrudniania więcej niż 19 pracowników, gdyż wiąże się to z licznymi obowiązkami, w tym m.in. z utworzeniem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, przygotowaniem regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. W efekcie - podkreślał - przedsiębiorcy unikają zwiększania zatrudnienia i stosują umowy cywilno-prawne zamiast umów o pracę.

Nadto "ministerstwo przygotowuje też propozycje rozwiązań - tzw. pakiet dla wierzycieli - którego celem ma być łatwiejsze odzyskiwanie długów. Jak podkreślał Morawiecki, sprawy gospodarcze w Polsce są rozpatrywane często latami, a kiedy już się zakończą, komornicy egzekwują mniej niż 25 proc. zgłaszanych im wierzytelności. Wicepremier zapowiedział przygotowanie propozycji zmian w tym zakresie, które - zaznaczył - "w sposób kompleksowy mogłyby usprawnić dochodzenie należności". - Szczegóły pakietu dla wierzyciela przedstawimy w najbliższym czasie z Ministerstwem Sprawiedliwości - dodał." Rzekłbym na dwoje babka wróżyła. Zależnie od przeciętnej pogody i nastroju namiestnika w analogicznym okresie kwartału bieżącego.

Taki prezent na Święto Niepokolanego Poczęcia Matki Bożej, który tylko potwierdza niesamodzielność polskich organizacji politycznych, począwszy od Familii, Kołłątaja, króla Stasia, przez Obóz Białych i Czerwonych, a dalej Mendelsona, Waryńskiego, Popławskiego, Grabskiego, Piłsudskiego itd., pozbawionych właściwie swojego narodowego sponsoringu. W zasadzie "narodowy" sposoring nasze praszczury miały tylko w 17 i 18 wieku. W 18 Familii i obozowi hetmańskiemu wydawało się że są panami sytuacji, ponieważ mieli giełdę w ukrainnym Dubnie, bank Fergusona-Teppera i Protazego Potockiego i jeszcze ze trzy inne, nadto Kompanię Krymską tegoż Prota Potockiego, zapewne ściśle związaną z giełdą w Dubnie, genialny wynalazek do handlu z Bliskim Wschodem a może i nawet z Dalekim, który jednak miał przyszłość tylko w wyobraźni naszych "królewiąt", a co wykazała bankrutacja owych banków w 1794, rok przez trzecim rozbiorem I Rzeczypospolitej, jak nam to kawa na ławę wyłożył p. Endraszka (w swoim artykule w szkockiej SN). 

Czy zatem Mateusz Morawiecki stanie się naszym człowiekiem w City? Względnie "narodowym sponsorem" naszej rodzimej organizacji politycznej? Jak państwo sądzicie? Ja mam swoje sceptyczne zdanie na ten temat. Ale głos oddaję w pierwszej kolejności czytelnikom. Nie jest żadnym politycznym jasnowidzem.

Aha, zapomniałem o jeszcze jednym czarnowidztwie, a w zasadzie o apelu: Humaniści wszystkich krajów, a zwłaszcza "tego kraju", ratuj się, kto może! Uczcie się obsługi spinacza albo śmieciarki, na księgowość już za późno! Wyższe szkolnictwo prowincjonalne pójdzie pod nóż. Stołeczne i flagowe może spać spokojnie. 

Co w wigilę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny własnoręcznie spisałem - Magazynier.

 tagi: mateusz morawiecki  nowy premier  perspektywy 

Magazynier
7 grudnia 2017 22:21
61     3272    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @Magazynier
7 grudnia 2017 22:42

Sadze, ze jutro przyjdzie nam goraco modlic sie do Matki Bozej w godzinie laski o madrosc... madrosc indywidualna, madrosc zbiorowa... o spokoj i wytrwanie.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Magazynier
7 grudnia 2017 22:51

Dzieki!

Mateusz Morawiecki to dwa M w monogramie. Potencjał większy niż u Emmanuela M. Ale Emmanuel brzmi zwiastująco bosko a Mateusz no niech mu już będzie też pięknie. EM skończy w grudniu 40 lat a MM ma już lat 49.  Ale wszystko jeszcze przed nim i przed nami. 

Zacznę się baczniej przyglądać i odsłucham ten wykład z pierwszego siódmego br zapewne tam ukazał się geniusz oddany słowem i gestem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @saturn-9 7 grudnia 2017 22:51
7 grudnia 2017 23:00

Nie znam tych wykładów. Można linka?

Ps. Odpowiadać będę jutro wieczorem, bo dziś już nadto wrażeń. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Paris 7 grudnia 2017 22:42
7 grudnia 2017 23:01

Tak. Dobrze że pani przypomniała nam o godzinie łaski. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Magazynier
7 grudnia 2017 23:05

W 1995 odbył staż w Deutsche Bundesbanku. W latach 1996–1997 prowadził projekty badawcze w zakresie bankowości i makroekonomii na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem. 

Jak nie Tusk to Morawiecki. Ktoś musi pilnować niemieckich interesów w Polsce.

A że elektorat dostał w mordę to nie szkodzi i tak za chwilę zapomni.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @ewa-rembikowska 7 grudnia 2017 23:05
7 grudnia 2017 23:08

Zależy jaki elektorat. "Brązowy/mosiężny" nie zapomni. Ktoś musi pilnować interesów Hanzy, a raczej ich spadkobierców, na wschód od Odry. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier
7 grudnia 2017 23:10

Przed chwilą delikatnie dopisałem swoje subtelne zdanie na ten temat w konkluzji tekstu. Stwierdziłem czytając go ponownie, że wyraziłem się w nim zbyt ślisko. Za początkową niejasność i lawiranctwo czytelników przepraszam.  

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 7 grudnia 2017 23:05
7 grudnia 2017 23:18

Tak...

... a Sakiewicz - oszust smolenski i reszta "naszystuf"  zrobi wszystko aby narod szybko zapomnial... zreszta tematow do "zakrywania", "przykrywania"  i innego "grzania" ma bez liku  !!!

Tak...

... NUM  to straznik niemieckich interesow... ale czy elektorat to zapomni - to nie jestem tego taka pewna. Mysle, ze teraz bedzie zupelnie odwrotnie... mysle, ze teraz dopiero narod zacznie sobie przypominac wystapienia tego "fahofca"  od analiz i innowacji powerpoint'owych !!! 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 7 grudnia 2017 23:18
8 grudnia 2017 00:35

znaczy nie pierestrojka była, tylko pieredyszka i się skończyła.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Magazynier
8 grudnia 2017 01:58

Według mnie był to udany zamach stanu. W przeciwieństwie do tych nieudanych, poprzednich, ulicznych. A z tym samym, "niemieckim" skutkiem. Od dawna temat absurdalnej /bo nie było żadnych powodów!/ rekonstrukcji rządu, ze wskazaniem na premiera, był grzany do nieprzytomności w mediach. Media są w większości ze WSI. Interesy wsiowe naruszył Antoni /w tym zamówienia wojskowe/, a już wczorajsze przeczołganie generałów w prokuraturze było dzwonkiem ostatecznym dla macherów. Nie zapominajmy też o posadzeniu chłopaczków z WATu, w tym jednego rektora. Same oficery... MM to dwie pieczenie na raz: niemiecko-bangsterska i wsiowa. Bo za nowym premierem będzie nowe rozdanie w resortach, które musi zatwierdzić przecież PAD. A ten, jak wiemy pała do Antoniego uczuciem szczególnym i podgrzewanym przez prowadzących.  W tym wszystkim jasno widać, jakim zależnym człowiekiem jest JK. 

Koniec złudzeń, Panie i Panowie.

Beatę Szydło szanowałam. Teraz jest mi wstyd wobec Niej za ten cały Komitet Polityczny PiSu i za prezesa. Ponoć tylko dwie osoby były przeciwko odwołaniu pani premier. A kilka godzin wcześniej kwiatki i całuski w sejmie. Co za gównarzeria polityczna, całkowicie zależna. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier
8 grudnia 2017 06:31

Dajcie spokój, sytuacja jest trudna dla PJK. Morawiecki ma tę zaletę, że zadziała jak odgromnik, a czasy idą ciężkie. Zagranie nieco pokerowe, ale intencja chyba jasna. PBS zostanie pewnie przechowana jako prezydent Warszawy, gdzie jeszcze nabije sobie popularności i finalnie PJK wreszcie będzie miał następcę. Gromy i gniew ludu zbierze zaś Morawiecki.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Magazynier
8 grudnia 2017 06:43

NUP jest cholernie medialny.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @tadman 8 grudnia 2017 06:43
8 grudnia 2017 06:47

prawie jak każdy ściemniacz

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 8 grudnia 2017 06:31
8 grudnia 2017 07:19

istotą oceniania możliwości jest analiza ideologii wszczepianej w sytem prawny Państwa - a jaką to ideologię reprezentuje Morawiecki? proponowane zmiany prawne [oprocz zwyczajowych ochów i achów] wyeliminują z życia tysiące obywateli i przedsiębiorców [doktryna o wyższości wierzyciela nad dłuznikiem podniesiona na nowy poziom prawny będzie skutkować zapełnianiem cmentarzy/wiezień/.. i rozrostem patologii]- trzymajcie się za portfele i kontrolujcie hipoteki to może unikniecie zdziwień

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 7 grudnia 2017 23:05
8 grudnia 2017 07:21

albo będzie ten elektorat bił brawo przy demontażu PKiNu licząc, że choć cegłę weźmie na pamiątkę

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 8 grudnia 2017 00:35
8 grudnia 2017 07:23

NEP juz był idzie znowelizowany NEP - wszystkim po równo

zaloguj się by móc komentować


tadman @Magazynier
8 grudnia 2017 08:42

bPBS jest taka jak my, czyli swojska, myśli jak my, czyli najpierw Polska, a jeśli to nie wadzi to można pomyśleć o innych.

Ciekawa sprawa, bo był Hiacynt, aneks, Sowa, a wygląda teraz iż zaczynamy zbierać pokłosie Smoleńska.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 01:58
8 grudnia 2017 08:50

Bardzo udany zamach stanu. Nie udało się z zewnątrz widowiskowo, to uderzono od wewnątrz mniej widowiskowo, ale skutecznie. Można powiedzieć, że miechanizm destrukcji (Duda, Morawiecki, Gliński) został zamontowany w momencie wygrania przez PiS wyborów.
PBS harowała przez 3 lat i spuścili ją bez znieczulenia do szamba. Wstrętne.

zaloguj się by móc komentować

marianna @tadman 8 grudnia 2017 08:42
8 grudnia 2017 09:03

Moja wyobraźnia na temat tego zdarzenia mnie samą przeraża. Mimo to często zadaję sobie pytanie. Co zrobiłabym gdybym straciła bliskich, przyjaciół....? Są dwie możliwości, wyłaczyć się całkowicie z działalności publicznej albo iść po trupach /wrogów/ do celu. Wbrew wszystkim i wszystkiemu, aż do samozatracenia. Oczywiście, jeżeli by mi nikt/z wyższego porządku rzeczy/ nie był w stanie przeszkodzić.  Zupełnie inna sytuacja byłaby gdyby ta śmierć była teoretyczna...... Czy to nie jest przerażająca wizja?

zaloguj się by móc komentować


A-Tem @marianna 8 grudnia 2017 09:03
8 grudnia 2017 10:27

Oddalenie, odcięcie, odsunięcie. Brak codziennego kontaktu z Bratem. Nie zgon, tego nie zaplanowano przy wyjmowaniu z Polski grupy doradców, wybitnych. Na stałe ukrytych, aby podtrzymywali (nie mają wyjścia) tajny rząd, pracujący dla obcych. Nie śmierć, bynajmniej. Opanowanie państwa, dla Europy absolutnie centralnego, wymagało stworzenia grup doradczych, znakomicie zorientowanych w sprawach państwowych, do tego wiernych owemu Obcemu.

Tych ludzi wyjęto z Polski w dniach 7-10 kwietnia 2010. Zatem teoretyczna śmierć. Tak nigdy nie mówię, ale przyznaję, że tak można powiedzieć.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @stopfalszerzom 8 grudnia 2017 10:14
8 grudnia 2017 10:36

Nie ma remedium. Mają komplet najlepszych urzędników, bankiera Skrzypka, dowódców wojskowych wyrosłych w pracy dla Polski — obecnie przejętych przez Obcych, by doradzali, jak obce mocarstwo zrealizować ma swoje interesy w Polsce. Sądzę że nie było w dziejach przypadku przejęcia i odwrócenia całej wierchuszki państwowej dużego europejskiego państwa.

Od ich przejęcia całe politykowanie Nadwiślańskich sprowadza się już tylko do wykonywania poleceń. Na krótką metę można robić tylko jedno: rozmawiać z owym Obcym, aby wydawane polecenia były także i dla samych Polaków korzystne. Taka dyplomatyczna proszalnia o łaskawe uwzględnienie. 

Innej drogi na najbliższe lata nie ma.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 8 grudnia 2017 08:50
8 grudnia 2017 11:54

Zauważ, że po wypadku samochodowym PBS już rzeczony Gliński wskakiwał na Jej stołek, prowadząc jakieś dziwne posiedzenia rządu. On jest doskonale dyspozycyjny. Musiało tam być jakieś straszliwe cisnienie na ten wewnętrzny zamach, bo niby zapowiadają, że pozostała "rekonstrukcja" ma być w styczniu. To wyglada na jakieś targi ze zleceniodawcami i obronę przez strategicznego sojusznika ministra wojny. Póki co, naturalnie. Póki co - to może jest kwestia zamówień? Ale już niektórzy tutaj kwestionują publicznie zbyt wysoką cenę tych patriotów czy tam innej giwery. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stopfalszerzom 8 grudnia 2017 10:14
8 grudnia 2017 12:00

Nie widzę szans. Wszystko jest pod kontrolą. A przewaga "prawodawców" - bezwzględna. A jak w sejmie nie pójdzie - to jeszcze jest ten cały Komitet Polityczny PiSu pod dowództwem JK. Co nam /"suwerenowi"/ pokazano - jako wałłła /pahdą/ - wczoraj.  Przemoc absolutna, choć aksamitna, jak dotąd...

zaloguj się by móc komentować


Zadziorny-Mietek @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 12:00
8 grudnia 2017 12:28

Brytyjskie gwarancje ver. 2.0 musi podpisać osoba odpowiednia, tzn. taka, która określa siebie jako "we the people".

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 11:54
8 grudnia 2017 13:01

właśnie tego nie napisałam, ale sobie pomyślałam o wypadku Beaty i o tym, że tych dwóch podczas jej nieobecności zaszarżowali z faktami dokonanymi. Czyli gra na wylanie Beaty toczy się co najmniej od roku i może nieco inaczej też w świetle tych faktów wygląda ten wypadek. Poza tym jaka kasa musiała iść na prasę, by lansowali M.M.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 01:58
8 grudnia 2017 13:03

Zero złudzeń. Trzydziestu dwóch "Brutusów" z komitetu polityczego miało wczoraj występ życia:))) Rano oklaski, wieczorem noże zza pazuchy:)))) Demokracja i elegancja. Już mi się to wszystko nudzi.

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 12:00
8 grudnia 2017 13:08

A czy wolimy nieaksamitną??? Od kilku miesięcy mi lekko skóra cierpła... No ale ...my nie Erdoganowa Turcja

.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 8 grudnia 2017 13:01
8 grudnia 2017 13:35

PBS powiedziała otwarcie, że nie popiera pomysłów MM i ja to doskonale pamiętam. . Krótko potem została zdyscyplinowana - wypadkiem. 

Tam nawet nie musiała pójść jakaś specjalna kasa na media i dziennikarzy - wystarczył rozkaz vel szarpnięcie smyczą. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 8 grudnia 2017 13:03
8 grudnia 2017 13:37

A mnie nachdzą nudności. Ergo /jak mówiła moja arystokratyczna teściowa/ - womity :).

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Maryla-Sztajer 8 grudnia 2017 13:08
8 grudnia 2017 13:37

Każda przemoc jest przemocą.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 13:37
8 grudnia 2017 13:45

Mam taką "intuicję", że będą "czyszczone katoliki". Bo to element podejrzany. Ciekawe, jak w jedym wypadku ośmiorniczki u Sowy mogą karierę utrącić a w innym wręcz ją przyspieszyć.:))) Tak naprawdę ten spektakl upokarzania najbardziej znanej twarzy polskiej polityki za granicą - ujawnił wszystko, co chyba nie miało być ujawniane.  Wszyscy "internacjonaliści" - w euforii. Tylko jeszcze trzeba ciemnemu ludowi to jakoś "roztłumaczyć":)))

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 13:37
8 grudnia 2017 13:55

PBS wróci. Zobaczysz

.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 8 grudnia 2017 13:45
8 grudnia 2017 14:15

Dla rotlumaczenia, na dziś propozycja wizepremiera bez teki. Powodem że jej nie wykopano jej od razu jak starej szmaty, była tylko obawa przed miedziano-brązowym elektoratem, który ją mocno popierał.  Ciekawa jestem co saturn-9 wygrzebie, dlatego to musiało się zdarzyć akurat wczoraj. 

zaloguj się by móc komentować

marianna @pink-panther 8 grudnia 2017 13:45
8 grudnia 2017 14:16

My, maluczcy tu na dole nie zdajemy sobie często sprawy z jakimi siłami ci na górze /jednostki!/ muszą się zmierzyć. Coś mi zaczęło switać w czerwcu 2011 r. na zjeździe Klubów GP. Był wówczas wśród nas Jarosław Kaczyński. Chociaż dziś krytycznie patrzę na  te całe kluby ale uważam, że JK wiedział do kogo i co  mówi. Mówił do ludzi których tam w większości przywiodła - może trochę naiwna - troska o losy naszego państwa. Naciskał wręcz  na to aby wchodzić do struktur PiSu. Nie dać się z nich wypychać. Nie zniechęcać się niemiłym przyjęciem przez zarządzających tymi strukturami. On wiedział dlaczego to mówi, my jeszcze nie. Dopiero kiedy próbowaliśmy wchodzić  i przejmować /a przynajmniej dzielić się/ władzę, pokazano nam gdzie nasze miejsce. Tak się działo w całym kraju. Większość nie dała rady. Kompletnie nie było wsparcia z góry. Wręcz odwrotnie. Długo i dużo byłoby pisać na ten temat. Dziś mamy tego efekty.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 8 grudnia 2017 13:45
8 grudnia 2017 14:24

Katoliki zaczęły być czyszczone od momentu zmian w gabinecie PADa. Wywalono Małgorzate Sadurska, na jej miejsce przyszła jakaś kobiecina z głębokiego zaplecza. Nawet nazwiska nie pamiętam. Ale w rocznicę podpisania porozumien w Szczecinie,  przeczytała list Prezydenta, w którym znalazło się wiekomne zdanie o obronie demokracji, i wdrażaniu przez Polskę zasad zrównoważonego rozwoju.  Czyli antykoncepcja, aborcja, gender in vitro, i eutanazja oczywiście też. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 8 grudnia 2017 13:45
8 grudnia 2017 14:24

Katoliki zaczęły być czyszczone od momentu zmian w gabinecie PADa. Wywalono Małgorzate Sadurska, na jej miejsce przyszła jakaś kobiecina z głębokiego zaplecza. Nawet nazwiska nie pamiętam. Ale w rocznicę podpisania porozumien w Szczecinie,  przeczytała list Prezydenta, w którym znalazło się wiekomne zdanie o obronie demokracji, i wdrażaniu przez Polskę zasad zrównoważonego rozwoju.  Czyli antykoncepcja, aborcja, gender in vitro, i eutanazja oczywiście też. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Rozalia 8 grudnia 2017 14:15
8 grudnia 2017 14:29

PBS wróci. Zobaczysz.

.

Gdzie nasza pogodna Rozalia? Optymistyczna

.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier
8 grudnia 2017 14:55

Dziękuję wszystkim za dyskusję. Na razie jeszcze nie mogę odpowiedzieć na komentarze. Informuję tylko że o 18.15 Mateusz Morawiecki będzie mówił w Trwamie.  

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Magazynier 8 grudnia 2017 14:55
8 grudnia 2017 15:13

A ja dziękuję,  za umożliwienie dyskusji, bo samemu w kącie,   można się udusić gniewem.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Maryla-Sztajer 8 grudnia 2017 14:29
8 grudnia 2017 15:26

  Mam nadzieję, że jeszcze wróci.

Mam nadzieję, że wróci. A na razie

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Magazynier 7 grudnia 2017 23:00
8 grudnia 2017 15:27

Może nie tyle wykład co wystąpienie na V kongresie PiSu.

Nienaganny garnitur i krawat (kiepsko związany),  przydałaby się pretty woman. Trochę szkoda, chyba technokrata ten MM, bowiem na wiki taki luzacki styl i dobrze odżywiony a tutaj chudzina czy garnitur nieco za duży? Są liczby i flash back częsty a krawat i gajerek zapięty. Kto dobierał te kolory? Czy MM nie ma w swoim gronie nikogo, kto zna pretty woman?

Zaczyna przesłaniem: Hala sportowa jest i widzę 1100 zawodników czy tam 960 naliczyliśmy. 

Cynki dwa a 140 gdzieś wyparowało ?... do LABIRYNTU ! A City głową kiwa.

Śliczne przejęzyczenie: prezes podstawił, przedstawił

Kombatancki flash back  SBcja w tle a na maturę w karetce ... oklaski.

Dotrwałem do 31 min. Duże sumy padają 95 milliardów, które wypływają do wierzycieli i inne sumy istotne dla technokraty więc pretty woman nic tu nie wskóra ale wizerunkowo zawsze a nad pracą dłoni popracuje ekipa i będzie jak malowany ten nowy NUP.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Rozalia 8 grudnia 2017 15:26
8 grudnia 2017 15:28

Serdecznie ściskam:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Maryla-Sztajer 8 grudnia 2017 13:55
8 grudnia 2017 16:15

To nie chodzi personalnie /poniekąd/ o PBS. Elektorat PiSu dostał w pysk od DZ. Dobrej Zmiany z JK na czele. Sprawa Pani Premier jest tu czubkiem góry lodowej. Mamy was w dupie - rzekły posły, na których lud głosował. To niby standard, no ale jednak boli. Załatwienie PBS to personalne chamstwo, poza wszystkim. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marianna 8 grudnia 2017 14:16
8 grudnia 2017 16:15

ja to samo  przerabiałem w latach 2000-2001, za czasów tzw. AWS-u.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Magazynier 8 grudnia 2017 14:55
8 grudnia 2017 16:19

Rozmowy niedokończone z M. Morawieckim również w Radiu Maryja o 21:30.  Mam nadzieję, że ktoś zapyta go o przyjęcie euro.

Dr. Kawęcki wypowiedział się na ten temat tutaj

– Mam nadzieję, że kierunek, który był realizowany przez panią premier Szydło, to twarde stanowisko np. w sprawie uchodźców, będzie kontynuowany. Dla mnie trochę niepokojące są wypowiedzi pana Morawieckiego, że Polska w określonym czasie powinna wejść do strefy euro. To kwestia nie tylko ekonomiczna, ale przede wszystkim polityczna, mogąca ugodzić w polską suwerenność – powiedział gość „Polskiego punktu widzenia”.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @marianna 8 grudnia 2017 14:16
8 grudnia 2017 16:20

Cała prawda. Jeszcze można dodać, iż po okręgach były rozsyłane osoby z błogosławieństwem JK, które całkowicie rozwalały miejscowe struktury, przywodząc ze sobą nówki nie śmigane. Właśnie w czasie zamykania list do wyborów. I te nówki nie śmigane zostały umieszczone na początkach list. Taka to była strategia JK de facto. Ludzie pracujący na PiS i swoje nazwisko mogli pójść się gonić.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Rozalia 8 grudnia 2017 14:15
8 grudnia 2017 16:23

Nic nie wygrzebie ... Ale 

 

Przytoczę z SN tylko jedną drobnostkę (... trzeba podejmować DECYZJE.)  oraz przyczynek o dwóch książkach. Trump dmie w róg ale Putin był potencjalnie pierwszy z tym gestem 6 kwietnia 2017.

I ja patrząc na zapad oczekuję, że po nocy ponownie nastanie spokojny dzień. 

"We reaffirm our commitment to the UN-approved principles for a Palestinian-Israeli settlement, which include the status of East Jerusalem as the capital of the future Palestinian state. At the same time, we must state that in this context we view West Jerusalem as the capital of Israel."

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @redpill 8 grudnia 2017 16:54
8 grudnia 2017 17:01

Jeśli będzie kandydatem Trzaskowski, to go wybiorą wszyscy z lewej i kobiety, bo taki ślyczny.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @redpill 8 grudnia 2017 16:54
8 grudnia 2017 17:03

Zgadza się, na dodatek Sasin jest w Wołomina.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 16:15
8 grudnia 2017 17:11

Pierwszy pokazał rogi PAD w wywiadzie udzielonym TV Trwam.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Rozalia 8 grudnia 2017 17:11
8 grudnia 2017 17:30

To wszystko i tak nie moja bajka...od kilku lat pisałam z jak sformatowanymi socjalizmem umysłami mamy w Polsce do czynienia. NIE jestem z nich... Ale prawicy nie mamy....

Tak się przyglądam co dalej będzie...bo przecież nic nie zrobię.

Pisałam niedawno u Krzysztofa Osiejuka, że politycy nie są do lubienia.....

Nawet jak kogoś lubię...jako osobę...to nie znaczy że się z nim politycznie zgadzam.

.

Chciałam was jakoś pocieszyć...bo się nakręcacie.

A nie warto.

Nie warto.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @KOSSOBOR 8 grudnia 2017 16:15
8 grudnia 2017 17:32

Do Ciebie to samo co wyżej do Rozalii...

.

Nie moja bajka ...tak od serca

.

 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Magazynier
8 grudnia 2017 19:00

Zauważyłem w internecie, że kobiety są najbardziej wstrząśnięte. I ja je rozumię bo zauważyłem ostatnio u siebie sutki i nie posiadam włosów na plecach.

Było wszystko na stole tak pięknie i swojsko poukładane; obrusy, serwetki haftowane, wieńce i świece palące, gdyby trzeba się zamyślić. No i kobieta tego doglądająca aby całość upiększyć. Prezes z Vogelmanem ukryci za oparciem fotela (albo w reżyserce?) aby ino nie komplikować tej czystej formy. Czego oczy nie widzą,.....

No właśnie. I jeżeli dobrze rozumię ten nietakt wobec Pani Beaty i wszystkich kobiet jej kibicujących, to obrazą jest pogjęcie tych serwetek  chamskim, zgarniającym wszystko że stołu, łokciem.

 

Pzdr ;)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier
8 grudnia 2017 20:49

@Wszyscy

Niestety przetrenowałem się dzisiaj. Nie dam rady odpowiadać. I jeszcze mnie meteoropatia łupnęła. Może jutro. Dzięki wszystkim. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 8 grudnia 2017 00:35
8 grudnia 2017 21:26

Na to wychodzi, Pani Ewo...

... "handlarzom bronia" spieszy sie... a co z tego wyjdzie to tylko Pan Bog jeden wie... ale my Polacy musimy miec swiadomosc, ze DOBRZE  nie bedzie...  za duzo zlodziejstwa i cwaniakow sie namnozylo, a "apetyty" coraz wieksze... tych "tozuf"  nie ma kto rozliczyc... mam tu na mysli m.in. "tluste misie" z Europy, jak:  Tappie,  Lagarde,  Platini, Juncker - amator poruszania sie "powietrznymi taxi" czy chocby "Jupiter" z Francji ze swoja afera na Panama Papers... czy niedoszly "paprezida" Fillon...

... jednym slowem w kazdym kraju banda cwaniakow i zlodziei zerujacych na calych narodach.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @redpill 8 grudnia 2017 16:54
8 grudnia 2017 21:39

To tylko taka gdybologia. W każdym razie chodzi o ochronę dobra, jakim jest Beata Szydło. Może nawet w sensie dosłownym.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 8 grudnia 2017 08:50
8 grudnia 2017 22:02

Do 3 razy sztuka...

... a TARGOWICA grzeje "dobra zmiane"  w "narodowych merdiach"  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować