-

Magazynier : Sprawy zaściankowe, stare i nowe. Małżonek, nauczyciel akademicki.

Wojna z Moskwą A. D. 2022 – Znowu przykład dał nam Johnson ...

Sekwnecja wygląda następująco. W poniedziałek 21 11 22 Borys Johnson mówi wprost: Niemcy, Francja, Włochy i UE byli kunktatorami. (https://www.youtube.com/watch?v=HCPWOZ3gVLM ) Francja zaprzeczała, iż do inwazji dojdzie. Berlin czekał na szybką porażkę Ukrainy. Johnson zmiękczył efekt pochwałą unijnych sankcji. Ale tylko trochę.

We wtorek odezwał się Olaf Scholz. Odczytuję to jako odpowiedź na słowa prawdy ze strony Johnsona. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Scholz powiedział swoją prawdę, że mianowicie musimy liczyć się z eskalacją na froncie ukraińskim. A co by było, gdyby to był front rosyjski? Co wówczas rzekłby zadziwiający pan Scholz? Jego słowa odczytuję jako zakamuflowaną groźbę, szantaż, jakby Ławrow lub Pieskow, rzecznik kremla, przemawiał jego ustami. Znowu poprawcie mnie, bo mam wrażenie że jest to obliczone na wywołanie jakiejś reakcji ze strony UE. Gdybym był złośliwy rzekłbym, że chodzi też o to, by Niemcy, Francuzi i Włosi korzystali z ciepłej wody nie raz na tydzień ale raz na miesiąc. Wzmianka o wspólnych staraniach Scholza i Xi Jinpinga o zakaz używania broni jądrowej wygląda niestety jak prezentacja jakiejś figury tanecznej z kontredansu, z tanecznego hedżingu.

Obie wypowiedzi są przygotowaniem gruntu do dzisiejszego uznania Rosji przez Parlament UE jako państwowego sponsora terroryzmu. Każdy na swój sposób. Zgodnie z doktryną danej organizacji. O tym mówi trzeci tekst. Dokładniej mówi o reakcji moskiewskich hackerów na przegłosowanie przez PUE rzeczonego wyroku na Rosję jako na sponsora terroryzmu. No więc eskalacja jest. I to nawet w Zachodniej Europie. Musi że Olaf Scholz jest jasnowidzem. 

Poniżej trzy tłumaczenia, jedno z CNN Portugalia, drugie z Reutersa, trzecie z Express.

https://edition.cnn.com/2022/11/22/europe/boris-johnson-ukraine-invasion-europe-comments-intl/index.html

Borys Johnson mówi o postawie europejskich państw wobec inwazji na Ukrainę

Były brytyjski premier Borys Johnson twierdzi, że Francja "zaprzeczała" perspektywie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i oskarżył niemiecki rząd o początkowe preferowanie szybkiej ukraińskiej porażki wojskowej nad długim konfliktem.

Johnson powiedział w poniedziałek partnerskiej sieci CNN Portugal, że postawy zachodnich narodów różniły się znacznie przed rozpoczęciem przez Moskwę inwazji na Ukrainę 24 lutego, wyróżniając trzy wiodące kraje UE w komentarzach, które prawdopodobnie nie będą mile widziane w europejskich stolicach.

Jego komentarz spotkał się z ostrym zaprzeczeniem ze strony Niemiec, które zarzuciły byłemu premierowi, że ma "wyjątkowy związek z prawdą".

Podczas gdy Johnson podkreślił, że narody UE później zjednoczyły się za Ukrainą i teraz zapewniają niezłomne wsparcie, powiedział, że to nie było powszechnie w okresie przed rosyjską inwazją.

"Ta sprawa była ogromnym szokiem ... mogliśmy zobaczyć, jak rosyjskie batalionowe grupy taktyczne gromadzą się, ale różne kraje miały bardzo różne perspektywy" Johnson powiedział Richardowi Questowi z CNN w Portugalii.

"Niemiecki pogląd był na jednym etapie, że jeśli miałoby się to wydarzyć, co byłoby katastrofą, to lepiej, żeby cała sprawa szybko się skończyła, a Ukraina się złożyła" - twierdził Johnson, przytaczając "wszelkiego rodzaju rozsądne powody ekonomiczne" takiego podejścia.

"Nie mogłem tego poprzeć, uważałem, że to katastrofalny sposób patrzenia na to. Ale mogę zrozumieć, dlaczego myśleli i czuli tak, jak myśleli" - kontynuował Johnson. Niemcy od czasu inwazji Moskwy szybko starają się zmniejszyć zależność od rosyjskiej energii.

"Nie miejcie wątpliwości, że Francuzi byli w zaprzeczeniu aż do ostatniej chwili" - powiedział też Johnson.

Francuski prezydent Emmanuel Macron stał na czele europejskich wysiłków, aby odwieść Władimira Putina od inwazji na Ukrainę, odwiedzając go na Kremlu zaledwie kilka tygodni przed tym, jak rosyjski przywódca rozkazał swoim wojskom wkroczyć do kraju. W marcu szef francuskiego wywiadu wojskowego, gen. Eric Vidaud, otrzymał polecenie ustąpienia ze stanowiska częściowo za "nieprzewidzenie" rosyjskiej inwazji na Ukrainę - powiedziało wówczas CNN źródło wojskowe znające sprawę.

Johnson skrytykował również początkową reakcję Włoch na zagrożenie inwazją. Powiedział Questowi, że rząd Włoch - w tym czasie kierowany przez Mario Draghi - "na pewnym etapie po prostu powiedział, że nie będzie w stanie poprzeć stanowiska, które przyjmujemy", biorąc pod uwagę ich "ogromne" uzależnienie od rosyjskich węglowodorów.

CNN skontaktowała się z rządami Francji i Niemiec. Biuro Draghiego odmówiło komentarza.

W środę Miguel Berger, ambasador Niemiec w Wielkiej Brytanii, podzielił się na Twitterze komentarzem, który przypisał rzecznikowi rządu: "Wiemy, że bardzo rozrywkowy były premier zawsze ma wyjątkowy stosunek do prawdy. Ten przypadek również nie jest wyjątkiem".

Wielu obserwatorów początkowo wierzyło, że rosyjska inwazja na Ukrainę zostanie zakończona w ciągu tygodni lub dni, ale siły Kijowa zamiast tego odepchnęły początkowy wyłom Moskwy w kierunku stolicy i ostatnio przeprowadziły udaną kontrofensywę, aby odzyskać ziemię na wschodzie i południu kraju.

Johnson powiedział, że gdy Rosja rozpoczęła inwazję w lutym, nastawienie w całej Europie szybko się zmieniło.

"To co się stało, to wszyscy - Niemcy, Francuzi, Włosi, wszyscy, (prezydent USA) Joe Biden - zobaczyli, że po prostu nie ma opcji. Bo z tym facetem (Putinem) nie można było negocjować. To jest kluczowa kwestia" - powiedział były premier, dodając, że "UE zrobiła genialnie" w swoim sprzeciwie wobec Rosji od tamtego czasu.

"Po wszystkich moich niepokojach (...) składam hołd temu, jak zachowała się UE. Byli zjednoczeni. Sankcje były twarde" - mówił dalej Johnson.

Podczas swojego urzędowania Johnson często krytykował inwazję Rosji i nawiązał bliskie relacje z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zelenskim. Johnson został zmuszony do rezygnacji w lipcu po tym, jak kolejne skandale pogrążyły jego reputację i spowodowały rezygnację dziesiątków jego ministrów.

Johnson powiedział CNN, że Zelensky był "absolutnie wybitny" w swoim przywództwie. "To bardzo odważny facet. Myślę, że historia tego konfliktu byłaby zupełnie, zupełnie inna, gdyby go tam nie było."

Dodał, że "jeśli Ukraina zdecyduje się na członkostwo w UE, powinni po to pójść. i myślę, że byłoby to dobre dla Ukrainy", pomagając jej w osiągnięciu reform politycznych i gospodarczych. Kijów złożył wniosek o przystąpienie do bloku na początku tego roku.

Johnson został zastąpiony na Downing Street przez Liz Truss, która miała najkrótszą kadencję ze wszystkich brytyjskich premierów. Jej katastrofalna siedmiotygodniowa kadencja została zatopiona przez "mini-budżet", który wystraszył rynki i spowodował, że światowe agencje finansowe wyraziły alarm.

W eufemistycznej krytyce tego mini-budżetu Johnson powiedział Questowi: "To trochę jak wtedy, gdy gram na fortepianie. Nuty indywidualnie brzmią doskonale, ale nie są we właściwej kolejności, ani nie występują we właściwym czasie."

Truss została zastąpiona przez kanclerza Johnsona, który stał się politycznym rywalem, Rishi Sunaka, który w sobotę po raz pierwszy odwiedził Kijów jako premier.

 Rob Picheta, CNN

 

https://www.reuters.com/world/europe/germanys-scholz-must-be-prepared-ukraine-war-escalation-2022-11-22/

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz: musimy być przygotowani na eskalację wojny na Ukrainie

Debata budżetowa w niemieckiej izbie niższej parlamentu, Bundestagu, w Berlinie

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uczestniczy w debacie budżetowej w sali plenarnej niższej izby parlamentu, Bundestagu, w Berlinie, 22 listopada 2022 r. REUTERS/Michele Tantussi

BERLIN, 22 listopada (Reuters) - Kanclerz Olaf Scholz powiedział we wtorek, że Niemcy muszą być gotowe na eskalację sytuacji na Ukrainie, ale że jego ostatnia podróż do Chin była warta tylko dla zaklinania wspólnego stanowiska obu krajów przeciwko użyciu broni jądrowej.

"Wobec rozwoju wojny i widocznych i rosnących porażek Rosji, (...) musimy być gotowi na eskalację" - powiedział Scholz na konferencji w Berlinie, której gospodarzem był dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Może to obejmować zniszczenie infrastruktury - dodał.

Podczas wizyty w Chinach na początku tego miesiąca Scholz i chiński prezydent Xi Jinping potępili groźby użycia broni atomowej na Ukrainie.

Scholz powiedział, że fundusz obronny o wartości 100 mld euro (102,76 mld dolarów) ogłoszony w następstwie inwazji Rosji był wynikiem wyciągniętej lekcji, aby zbudować zapasy obronne niemieckiego wojska. (1$ = 0,9731 euro)

Reporting by Andreas Rinke, Writing by Rachel More, Editing by Miranda Murray and Paul Carrel

https://www.express.co.uk/news/world/1700613/EU-Parliament-cyber-attack-Russia-state-terrorist-vote-latest-Ukraine-war

Parlament UE zaatakowany natychmiast po głosowaniu za uznaniem Rosji za "państwo terrorystyczne
Rzecznik Parlamentu Europejskiego powiedział, że służby parlamentarne "dobrze się spisały" broniąc sieci rządowej.
LIAM DOYLE, 23, 11, 2022

Rzecznik prasowy Parlamentu Unii Europejskiej potwierdził, że rząd został zaatakowany przez cyberatak po głosowaniu nad "terroryzmem". Dita Charanzová, czeska europosłanka i wiceprzewodnicząca Parlamentu odpowiedzialna za cyberbezpieczeństwo, potwierdziła atak. Powiedziała: "Potwierdzam, że Parlament został poddany zewnętrznemu cyberatakowi, ale służby parlamentarne dobrze sobie radzą z obroną Parlamentu". 

Niemcy markują twierdzenie Johnsona, że chciały, aby Ukraina złożyła "nonsens
Mówiąc dla Politico, inny urzędnik powiedział, że atak "może być najbardziej wyrafinowanym atakiem, jaki Parlament znał do tej pory".

Pani Charanzová potwierdziła, że Parlament był celem ataku typu distributed denial-of-service (DDoS).

Grupy hakerskie wykorzystują ataki DDoS do skierowania znacznego sztucznego ruchu do sieci, blokując internautom dostęp do danej strony. 

Kilka prorosyjskich organizacji skierowało takie ataki od czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, a mianowicie grupy takie jak Killnet.



tagi: niemcy  ukraina  ue  scholz  johnson  wojna na ukrainie 

Magazynier
23 listopada 2022 21:11
8     1249    10 zaloguj sie by polubić

Komentarze:

saturn-9 @Magazynier
24 listopada 2022 10:12

Ten Borys to magik z werbalnymi młotkami bowiem kuje europejską blaszkę póki jeszcze gorąco. 

Gdy w gorące dni kwietniowe Kijów i Moskwa dogadywały rozejm to nagle z wizytą u herosa ukraińskiego pojawił się uwczesny premier z UK. Kręgosłup 'herosowi władzy' w Kijowie zesztywniał i z ust jego nagle nic innego jak totalne rządania pod adresem 'herosa władzy' w Moskwie.

Borys znaczy tyle co czarodziejski flet?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier
24 listopada 2022 19:16

'Jest to imię męskie pochodzenia protobułgarskiego. Skrót od Borysław, sławny walecznością. W zależności od źródeł oznaczało "wilk, pantera", według innych "mały, niski", lub "waleczny".'

Gruby Borys to więcej niż flecista. Wycofał się do drugiego rzędu, ale nie do pozycji wycofanej. Wręcz przeciwnie. Przyjął pozycję równorzędną wobec 4 Barona. Przywraca dawną moc organizacji angielskiej, szkocką trzyma na zdalnym sterowaniu. Przepraszam, nie dawną moc ani nie przywraca, stwarza nową moc organizacji angielskiej. Aż się wierzyć nie chce, że to on przymusił Brukselę do wydania wyroku na Rosję. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Magazynier 24 listopada 2022 19:16
24 listopada 2022 23:02

A w tym samym czasie Putinowi sypie się front wewnętrzny. Tylko wierny Baćka robi jakieś pozory reszta knuje. Fajne kolorowe teczki mu ułożyli przed nosem ;)

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-24/erywan-premier-armenii-odmowil-publicznie-putinowi-tak-zareagowal-prezydent-rosji/

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @onyx 24 listopada 2022 23:02
25 listopada 2022 00:26

Powiem ci, że zaczynam odbierać te wieści o sypaniu się frontu wewnętrznego na kremlu jak te o sypiącym się zdrowiu Putina. Czegoś coś mi tu nie pasuje. Ciągle się sypie, a on ciągle żyje i rządzi. Front się kruszy a kremlowska armia ciągle rujnuje Ukrainę. 

Jeśli Rosja jest zależna całkowicie od Chin, a to mówi Budanow, to trzeba na to popatrzeć z perspektywy taoistycznej logiki chińskiej. Białe może być czarne, bo jest szare, w którym białe miesza się jak najbardziej z czarnym. Wszystko jest prawdą i wszystko jest kłamstwem, bo są półprawdy. 

Kluczowe pytanie dla mnie teraz to co zamierza Pekin.

zaloguj się by móc komentować

atelin @Magazynier
25 listopada 2022 09:44

Kto wie, czy przypadkiem francuskie influencerki i niemieckie oma nie wygrają wojny o ciepłą wodę w kranie.

zaloguj się by móc komentować



saturn-9 @saturn-9 24 listopada 2022 10:12
29 listopada 2022 09:52

W De przetłumaczono wywiad z ekspertem anglosaskim  analizującym zagrania amerykańskiego sztabu generalnego [wywiad tuż po 15-tym listopada]

https://www.nachdenkseiten.de/?p=90830

 

a tutaj oryginał jest też o wizycie w Kijowie Borysa 

https://www.youtube.com/watch?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować